Rewitalizacja laserowa
Bezinwazyjny zabieg poprawiający jędrność skóry.
Zabieg rewitalizacji przeznaczony jest dla osób, które chcą poprawić stan swojej skóry bez konieczności pozabiegowej rekonwalescencji i bólu w trakcie zabiegu. Procedura zalecana jest pacjentom, których skóra straciła jędrność, stała się poszarzała, bez blasku. Zabieg przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry, w tym naczyniowej i trądzikowej jako pewnego rodzaju alternatywa do zabiegów fotoodmładzania.
W jakich okolicach można wykonać zabieg?
Zabieg można wykonać na dowolnej partii ciała, jednak najlepsze efekty przynosi na skórze twarzy, szyi, dekoltu, dłoni czy też stóp.
Jak wygląda zabieg i skóra bezpośrednio po zabiegu?
Procedura na pojedynczą okolice trwa około 15-30 min, podczas której Pacjent nie odczuwa dyskomfortu, jedynie lekkie ciepło. Po zabiegu skóra jest delikatnie zaróżowiona i nieuszkodzona. Pacjent następnego dnia bez obaw może wrócić do pracy i codziennych obowiązków. Przez okres 4 tygodni po zabiegu nie powinno się eksponować okolicy zabiegowej na promienie UV, należy stosować kremy z wysokim filtrem UV.
Ile zabiegów należy wykonać?
Dla satysfakcjonującego efektu zabiegu, powinno się wykonać 3-5 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych, a następnie 1 zabieg raz na pół roku. Pierwsze efekty takie jak rozjaśnienie i powierzchowne wygładzenie widać tuż po pierwszym zabiegu. Dalsza poprawa stanu skóry powiązana z przebudową włókien kolagenowych następuje w przeciągu kolejnych 3 miesięcy.
Czy efekty zabiegu są trwałe?
Zmiany włókien kolagenowych spowodowane działaniem lasera są trwałe. Należy jednak pamiętać, że nasza skóra ulega naturalnym procesom starzenia a odpowiednimi zabiegami możemy jedynie spowalniać zachodzące procesy lub zredukować skutki działania niekorzystnych czynników zewnętrznych takich jak: nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, terapie lekowe, nadmierny stres itp.
Przeciwwskazania do zabiegu
- okres krótszy niż 2 tygodnie od zastosowania toksyny botulinowej
- eksponowanie na nadmierne promieniowanie UV na 4 tygodnie przed zabiegiem
- terapie retinoidami (wykonanie zabiegu jest możliwe po 6 miesiącach od zakończenia leczenia retinoidami)
- niektóre terapie lekowe
- choroby nowotworowe
- epilepsja
- ciąża