Depilacja laserowa

DEPILACJA  LASEROWA – LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA

Od połowy lat 90 XX wieku depilacja laserowa (epilacja laserowa) stała się „złotym standardem” zabiegów usuwania owłosienia. W Laser Studio wykonujemy epilację laserową od 1998 r. Doświadczona kadra korzysta z nowoczesnych laserów najnowszej generacji.

Posiadamy lasery, którymi możemy usunąć każdy rodzaj i kolor włosów, niezależnie od typu karnacji, również w przypadku skóry opalonej. Możemy zastosować laser diodowy lub laser aleksandrytowy (PrimeLase) lub laser Nd-yag (laser Fotona Sp Dynamis Nd:Yag). Ten ostatni, wykorzystujący długość fali 1064 nm, jest idealny do usuwania każdych włosów, również jasnych i delikatnych, można go także stosować w przypadku skóry opalonej lub ciemniejszej karnacji.

Wieloletnie doświadczenie sprawia, że każda osoba zmagająca się z nadmiernym owłosieniem  może u nas pozbyć się takich problemów oraz związanych z tym kompleksów. Dzięki epilacji laserowej znika problem wrastających włosków powodujących nieestetyczne, bolesne stany zapalne skóry. Depilacja laserowa wykonywane naszymi laserami są szybka, bezbolesna i komfortowa.

Kobiety i coraz więcej mężczyzn pragnie mieć gładkie ciało, bez zbędnych włosów. Nie chcą oni jednak codziennie golić się, czy też korzystać z comiesięcznej, nieprzyjemnej depilacji woskiem, tym bardziej, że bardzo często takie metody usuwania owłosienia powodują nieestetyczne, bolesne stany zapalne skóry w wyniku wrastania włosków. Idealnym rozwiązaniem tych problemów stała się depilacja laserowa. Do usuwania zbędnego owłosienia stosuje się lasery diodowe, aleksandrytowe lub neodymowo-yagowe. Ludzkie włosy rosną w ramach ciągłego cyklu, który obejmuje fazę anagenu (aktywny wzrost), katagenu (faza przejściowa) i telogenu (faza spoczynku). W okresie aktywnego wzrostu mieszek włosowy jest najdłuższy i położony najgłębiej, w związku z tym jest najbardziej wrażliwy na uszkodzenia podczas laserowego usuwania włosów. Z tego powodu do uzyskania zadowalającego efektu epilacji (redukcja owłosienia na poziomie 80-90%) konieczne jest wykonanie kilku zabiegów. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że należy wykonać od 6 do 10 sesji w odstępach 4-10 tygodni.

 Depilacja laserowa jest bardzo efektywna , a jej skuteczność  (odsetek redukcji włosów) zależy od:

 • cech pacjenta: typu skóry i włosów,
 • parametrów lasera: długość światła i energia impulsu,
 • liczby i częstotliwości zabiegów.

Pacjenci o jasnej skórze, z grubymi, ciemnymi włosami są pacjentami idealnymi i można oczekiwać, że osiągną najlepsze efekty przy najmniejszej możliwej liczbie sesji. Pacjenci o ciemniejszych typach skóry lub jaśniejszych włosach najczęściej potrzebują większej ilości zabiegów, aby uzyskać znaczną redukcję owłosienia.

W Laser Studio  depilacja laserowa wykonywana jest przy użyciu  lasera diodowego, aleksandrytowego (laser PrimeLase) lub neodmowo-yagowego (laser Nd:Yag Fotona).

Najczęściej do usuwania zbędnego owłosienia używa się lasera diodowego o długości światła 810 nm, który jednak daje gorsze rezultaty w przypadku włosów jasnych i delikatnych. Z tymi lepiej sobie radzi laser aleksandrytowy (długość światła 755 nm), ale również on ma pewne ograniczenia – nie nadaje się do skóry opalonej. Oba te lasery emitują wiązki światła pochłaniane przez melaninę (barwnik skóry i włosów), a więc jasne włosy, ciemniejsza karnacja lub opalona mocno skóra sprawiają, że zabiegi tymi laserami są mniej skuteczne. Laserem, który ma szerokie zastosowanie w epilacji, niezależnie o koloru i grubości włosów oraz typu karnacji jest laser neodymowao-yagowy (Nd-Yag, długość światła 1064 nm), którego wiązka jest pochłaniana przez hemoglobinę, której duże ilości znajdują się w naczyniach krwionośnych u podstawy mieszków włosowych. Po zniszczeniu laserem naczyń krwionośnych dochodzących do brodawki włosa, włos ten obumiera.

Jeśli jesteś osobą, która zawsze marzyła, aby jej ciało było gładkie, pozbawione problemu wrastających włosów, bez codziennego golenia lub bez comiesięcznego, nieprzyjemnego depilowania woskiem, Laser Studio ma dla Ciebie idealne rozwiązanie –  jest to depilacja laserowa (epilacja laserowa).

Zabiegi zawsze poprzedzone są bezpłatną konsultacją, podczas której omawiane są szczegóły zabiegu wraz z zaleceniami przed i pozabiegowymi.

DEPILACJA LASEROWA:

 • każdy rodzaj i kolor włosów
 • każdy typ karnacji
 • seria 4-8 zabiegów wykonywanych co 4-8 tygodni
 • gładsza skóra już po pierwszym zabiegu
 • brak problemu wrastających włosów
 • pomoc w leczeniu hirsutyzmu, torbieli włosowych
 • zabiegi dla pań, panów i nastolatków

PRZECIWWSKAZANIA:

 • ciąża i karmienie piersią
 • antybiotykoterapia- należy poinformować o przyjmowanych lekach
 • choroby nowotworowe

 

DEPILACJA/EPILACJA LASEROWA POZOSTAWI TWOJĄ SKÓRĘ GŁADKĄ NA ZAWSZE!

PRIMELASE EXCELLENCE: pierwsza platforma laserowa, która łączy różne długości światła, aby skutecznie usunąć zbędne owłosienie. Ten nowoczesny laser wyróżnia się najwyższą mocą szczytową (4800 W) oraz technologią ultra krótkich impulsów (USP – Ultra Short Pulse). Dzięki temu jest to sprzęt bardzo bezpieczny, gdyż czas działania wiązki laserowej jest skrócony do niezbędnego minimum. Depilacja laserowa PrimeLase jest bardzo komfortowa również ze względu na funkcję chłodzenia kontaktowego Crystal Freeze, która sprawia, że głowica zabiegowa nie nagrzewa się i ma stałą temperaturę +50 C. Zastosowanie różnych długości światła (810 nm i 755 nm) w PrimeLase pozwala nausunięcie każdego koloru i rodzaju włosów, ze wszystkich fototypów skóry, również ze skóry opalonej. Epilacja/depilacja laserowa PrimeLase Excellence jest zabiegiem bezpiecznym, szybkim, komfortowym i bardzo skutecznym.

 

depilacja laserowa Szczecin, usuwanie owłosienia Szczecin, zabieg uwuwania włosów

 

 FOTONA DYNAMIS SP: najbardziej wydajny system laserowy złożony z dwóch uzupełniających się laserów Nd:Yag i Er:Yag. Zastosowanie dwóch rewolucyjnych technologii w jednym urządzeniu pozwala na wykonywanie wielu zabiegów estetycznych i leczniczych, między innymi depilacji laserowej. Laser Fotona Nd:Yag wykorzystuje unikatowy tryb FRAC3, który jest najskuteczniejszy do usuwania zbędnego owłosienia. Laser Fotona  SP Dynamis Nd:Yag wytwarza bardzo krótkie impulsy (do 0,3 ms) o dużej mocy szczytowej, które skutecznie i bezboleśnie usuwają owłosienie zarówno ciemne, jak i jasne, niezależnie od koloru skóry. Depilacja laserowa  Fotona Nd:Yag z powodzeniem stosowana jest zarówno u osób, które chcą usunąć zbędne owłosienie ze względów estetycznych, jak i u osób, które zmagają się z problemami natury medycznej, np. hirsutyzmem (występowanie u kobiet owłosienia w typowo męskich obszarach), czy też hipertrichozą (porastanie twarzy lub całego ciała bujnym owłosieniem). Dzięki skanerowi depilacja laserowa większych obszarów ciała (nogi, plecy, klatka piersiowa) jest łatwa, szybka, komfortowa oraz przede wszystkim bezkontaktowa- nie wymaga używania żelu zabiegowego. Laser Nd-Yag Fotona jest obecnie najskuteczniejszym urządzeniem wykorzystywanym wśród laserów.

 

EFEKTY ZABIEGÓW


Fot. okolica bikini – przed i po serii zabiegów

 


Fot. okolica barków – przed i po serii zabiegów