Nici hialuronowe
„Soft lifting” należy do zabiegów mało inwazyjnych, umożliwiających modelowanie owalu twarzy z zachowaniem naturalnych kształtów.
Wskazania do wykonania nici hialuronowych są uzależnione od stanu skóry. Wiek odgrywa mniejsze znaczenie. Polecane dla pacjentek w wieku dojrzałym jak i młodszym, które mają problemy z wiotką i pozbawianą elastyczności skórą.
Na czym polega zabieg
Nici hialuronowe to technika liniowego podawania kwasu hialuronowego, przy zastosowaniu tzw. miękkiej kaniuli, której koniec jest tępo zakończony. Dokonując aplikacji kaniulą nie dochodzi do uszkodzenia naczyń i nerwów. Użycie techniki „miękkiego liftingu” minimalizuje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i daje naturalny efekt. Wpisuje się on w filozofię medycyny estetycznej przeznaczonej dla pacjentów ceniących naturalny wygląd. Koncepcja iniekcji nici kwasu hialuronowego, który jest składnikiem skóry zapewnia pełne bezpieczeństwo.
Efekty zabiegu
Kwas hialuronowy stymuluje wytwarzanie kolagenu, stąd liniowe podanie nici hialuronowych powoduje powstanie w skórze sieci kolagenu. Sieć ta jest gwarancją odpowiedniego napięcia skóry i trwałości zabiegu. Jednocześnie nawilża i wiąże wodę w komórkach, wypełniając tym samym ubytki w objętości tkanki.
Zabieg umożliwia modelowanie:
- owalu twarzy
- redukcję tzw. „chomików”
- czyli wysmuklenie linii podbródka
- korekcję kształtu policzków.
Efekty utrzymują się około roku, ale zależne są od kondycji skóry przed zabiegiem. Im skóra jest w lepszym stanie tym dłużej utrzyma się efekt zabiegu.
Technika może być łączona z technikami wolumetrycznymi, wypełnieniami i produktami Skinboosters do rewitalizacji skóry, a także z innymi zabiegami dermatologii estetycznej. Procedurę i kolejność zabiegów omawia lekarz podczas konsultacji.
Po zabiegu
- Zabieg jest wykonywany mikrokaniulami, co ogranicza powstawanie siniaków
- po zabiegu może wystąpić rumień oraz obrzęk
- Przez dwa tygodnie należy unikać słońca oraz nie korzystać z solarium
- Należy spożywać dużą ilość płynów.
Przeciwwskazania
- ciąża, okres karmienia piersią
- choroby nowotworowe
- niewyrównana cukrzyca
- choroby autoimmunologiczne
- tendencje do powstawania bliznowców
- zakażenia skóry
- infekcje