Polski  |  Deutsch  |  English
PROMOCJE O Laser Studio Salon Kosmetyczny Cennik Kontakt

ZABIEG KOREKCJI (USUWANIA) BLIZN I ROZSTĘPÓW

Wprowadzenie:

Obecnie stosowane technologie pozwalają w sposób zdecydowanie bardziej skuteczny korygować powstałe rozstępy oraz blizny, bez względu na ich pochodzenie, a więc blizny: pooparzeniowe, powypadkowe, cięte, rozstępy pociążowe oraz wzrostowe. W zależności od jakości powstałej blizny, korekcję blizny możemy rozpocząć już po upływie ok 2 - 3 miesięcy od urazu. Stosowana przez nas metoda korekcji blizn i rozstępów łączy zdobytą wiedzę oraz dostępne technologie. Blizny i rozstępy usuwamy już od 2000 roku, ciągle ulepszając zabiegi i wprowadzając nowe lasery i technologie frakcyjne. W roku 2000 byliśmy jednym z niewielu ośrodków, zajmujących się korekcją blizn. Pierwsze stosowane przez nas technologie, były czasochłonne i wymagały długiego czasu okresu rekonwalescencji u pacjentów. W celu korekcji blizn i rozstępów wykorzystujemy różne, dostępne na rynku medycznym lasery, tak aby osiągnąć najlepszy efekt. Od roku 2000, wyszkoliliśmy już wielu lekarzy, którzy obecnie zajmują się technikami laserowymi, również korekcją blizn i rozstępów.

Wielokrotnie, o ile jest to możliwe, proces usuwania blizny wspomagamy masażem endermologie. Pacjent który wykonuje w naszym ośrodku zabieg, zawsze jest nauczony jak postępować z korygowaną blizną lub rozstępami, aby jak najszybciej uzyskać maksymalny efekt.

W jaki sposób korygowane są blizny i rozstępy ?

usuwanie blizn laserem - efekt końcowy

po zabiegu

usuwanie blizn laserem - przed zabiegiem

przed zabiegiem

laserowe usuwanie blizn - efekty

po zabiegu

laserowe usuwanie blizn - przez zabiegiem

przed zabiegiem

laserowa korekcja blizn

po zabiegu

laserowa korekcja blizn - przez zabiegiem

przed zabiegiem

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej energii emitowanej przez laser dochodzi do odparowania blizny oraz do takiego jej podgrzania, aby doszło do ponownego jej modelowania. W tym celu używamy laserów, pracujących w systemie frakcyjnym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ile zabiegów należy wykonać ?

W celu uzyskania najlepszego efektu kosmetycznego na każdej korygowanej powierzchni może być potrzebnych od 4 do 8 zabiegów wykonywanych w odstępach 6-12 tygodni.

Bezpośrednio po zabiegu

usuwanie blizny laserem - efekt końcowy

po zabiegu

usuwanie blizny laserem - przed zabiegiem

przed zabiegiem

Po zabiegu korekcji blizn i rozstępów pojawia się zaczerwienienie, obrzęk oraz inne niewielkie dolegliwości, które zazwyczaj mijają po 1 –4 godzin po zabiegu. Około 12-24 godzin po zabiegu w miejscu poddanym korekcji pojawiają się strupki, które zwykle utrzymują się przez okres 7-21 dni.

 

Zabiegi alternatywne

laserowe usuwanie blizn pooperacyjnych - proces ponownego gojenia skóry

po zabiegu

laserowe usuwanie blizn pooperacyjnych - przed zabiegiem

przed zabiegiem

Peeling chemiczny lub mechaniczny - powoduje złuszczanie powierzchownych warstw skóry, zwanych stratum lucidum. Zabiegi te mogą nieznacznie spłycić występujące blizny, przy wielokrotnych zabiegach mogą poprawić nieznacznie kolorystykę korygowanej powierzchni.

Dermabrazja mechaniczna lub chemiczna - pozwala w porównaniu z zabiegami złuszczania usunąć głębsze warstwy skóry.

Przeszczep skóry- w celu wykonania przeszczepu skóry należy pobrać fragment zdrowej skóry z innego miejsca i w warunkach operacyjnych przełożyć na miejsce korygowane

Ryzyko zabiegów korekcji blizn i rozstępów

Wszystkie laserowe zabiegi kosmetyczne związane są z pewnym stopniem ryzyka, aczkolwiek zdarzają się incydencjalnie, ważne jest aby zrozumieli Państwo ryzyko płynące z zabiegów oraz zaakceptowali je. Indywidualnie podjęta decyzja wykonania jakiegokolwiek zabiegu kosmetycznego jest podstawą wyważenia niewielkiego ryzyka z korzyściami płynącymi z zabiegów, zabiegów alternatywnych jak i kosztów zabiegów.

Komplikacje mogące wynikać z zabiegów:

Dyskomfort - zabieg korekcji blizn i rozstępów wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym oraz przy użyciu chłodziarki w związku z tym nie stwarza znacznego dyskomfortu podczas zabiegu.

Zmiana kolorytu skóry - zabieg korekcji blizn i rozstępów obarczony jest ryzykiem poniżej 1% wystąpienia czasowej hyperpigmentacji (zwiększenie nasycenia kolorystycznego plam) lub pojawienie się brązowego zabarwienia. Zazwyczaj powstałe zmiany barwnikowe są czasowe i schodzą w przeciągu kilku tygodni lub miesięcy. Stała hyperpigmentacja lub hypopigmentacja jest bardzo rzadka i pojawia się nie częściej niż u 0,1% pacjentów. Po zabiegu nie można opalać leczonej powierzchni przez okres 4 tygodni, gdyż może to spowodować zwiększenie ryzyka powstania zmian kolorystycznych skóry.

Zasinienie – niezwykle rzadko może pojawić się siniak po zabiegu. Jeżeli coś takiego wystąpi ustępuje on zazwyczaj w przeciągu 10-14 dni.

Infekcja- aby nie doszło do infekcji skóry po zabiegu korekcji blizn i rozstępów stosowany jest chemioterapeutyk, który należy stosować wg zaleceń lekarza prowadzącego.

 LASEROWA KOREKCJA BLIZN
BLIZNY CIĘTE
BLIZNA
od 350 PLN
BLIZNY POPARZENIOWE
BLIZNA
od 350 PLN
BLIZNY POTRĄDZIKOWE
CAŁA TWARZ
1800 - 2500 PLN
CZOŁO I SKRONIE
1000 PLN
POLICZKI
900 - 1400 PLN
POLICZKI I SKRONIE
1000 - 1500 PLN
DEKOLT
2000 - 2800 PLN
KARK
800 - 1200 PLN
PLECY
2300 - 2800 PLN
LASEROWE USUWANIE ROZSTĘPÓW
BIODRA
1000 - 1200 PLN
BRZUCH
1800 - 2800 PLN
DOŁY PODKOLANOWE
1000 - 1200 PLN
ŁYDKI
1200 - 1800 PLN
PACHY
800 - 1100 PLN
PIERSI
1200 - 1500 PLN
PLECY DÓŁ
800 - 1200 PLN
POŚLADKI
1500 - 2000 PLN
RAMIONA
1200 - 1700 PLN
UDA
2000 - 3000 PLN

do góry

 


Projekt graficzny: Laboratorium Sztuki PI